Akne

Probleemse naha põhjused

Tule konsultatsioonile!
Kogu ravi

Akne ravimine – Kuidas sellest lõplikult lahti saada?

Kas ka Sina oled leidnud end peegli ees seismas ja murelikult aknepunnidele näppu surumas? Akne ravi aitab!

Sinu nahk on sinu visiitkaart maailmale, ja me teame, kui tähtis on säilitada see säravana ning ilma ärrituseta. Aga akne võib olla tüütu ning mõnikord isegi piinlik probleem, millest vabanemine võib tunduda võimatu ülesandena.

Aknet mõistavad nii mehed kui naised, sest akne ei tee sool vahet. Kuigi tihti peetakse aknet ainult kosmeetiliseks probleemiks, on sellel ka sügavamad mõjud, mis võivad jätta jälje nii su nahale, kui ka enesetundele. Seepärast on äärmiselt oluline probleemi ennetada ja otsida abi spetsialistilt, kes suudab leida parima lahenduse. On oluline meeles pidada, et aknet saab edukalt ravida!

Akne teke ja sümptomid

Akne on nahaprobleem, mida iseloomustavad pooride ummistused, põletikulised vistrikud ja mõnikord ka armid. Selle probleemi teke on mitmete tegurite tulemus, kuid kõige sagedasemad põhjused on:

1. Liigne rasueritus

Rasunäärmed toodavad rasu, mis on oluline naha niisutamiseks ja kaitsmiseks. Kui rasunäärmete töö on aeglane või häiritud, võib rasu koguneda karvanääpsu sisse, tekitades komedoone ehk mustpeasid. Kui rasu jätkuvalt koguneb ja bakterid paljunevad, võib see põhjustada karvanääpsu seinte purunemist ja põletiku teket, mille tagajärjel tekivad punased vistrikud ja mädapead.

2. Hormonaalsed muutused

Hormoonid, eriti testosteroon, mängivad olulist rolli rasutootmise reguleerimisel. Puberteedieas tõuseb testosterooni tase ja see võib kasvatada rasunäärmete aktiivsust. Kuigi enamikul inimestel ei ole hormoonide tase normist oluliselt erinev, võib teatud nahatüüpide tundlikkus hormoonide suhtes aknet põhjustada.

3. Aeglane mikrovereringe ja liigne sarvestumine

Kui naha mikrovereringe on aeglane, väheneb surnud rakkude eemaldamine, mis põhjustab nende kuhjumist. See võib viia liigse sarvestumiseni, mis omakorda kitsendab rasunäärmeid ja takistab rasu vaba liikumist naha pinnale.

On tähtis märkida, et aknet ei tohiks kunagi pigistada, kuna see võib halvendada põletikku ja põhjustada arme. Seega on parem pöörduda spetsialisti poole, kes oskab aknet ohutult ravida.

Akne sümptomid

Akne sümptomid võivad varieeruda kergest raskemani ja hõlmata järgmist:

  • Mustpead (komedoonid): Mustpead on poorid, mis on osaliselt ummistunud rasu ja surnud naharakkudega, moodustades tumedad täpid.
  • Valgepead (milia): Valgepead on sarnased mustpeadega, kuid pooride ummistus on täielik ja need näevad välja nagu valged tükid.
  • Punnid: Punnid on põletikulised vistrikud, mis võivad olla punased ja valulikud.
  • Mädapead: Mädapead on põletikulised vistrikud, mis sisaldavad mäda ja võivad olla valusad.
  • Sõlmed ja tsüstid: Need on sügavad, põletikulised sõlmed ja tsüstid, mis võivad põhjustada armide teket.

Akne võib esineda mitte ainult näol, vaid ka teistel kehaosadel, sealhulgas seljal, rinnal ja õlgadel. Lisaks füüsilistele sümptomitele võib akne mõjutada ka inimese enesekindlust ja psühholoogilist heaolu.

Akne ravivõimalused New Look Clinicus Tallinnas

Kui oled otsustanud tegeleda akne ravimisega, on oluline valida õige ravi, mis vastab Sinu nahatüübile ja akne raskusele. New Look Clinic pakub mitmeid tõhusaid ravivõimalusi, mis võivad aidata Sul saavutada tervisliku ja ilusa naha.

Üheks New Look Clinicu pakutavaks ravivõimaluseks on Renophase’i ravitehnoloogia. See dermatoloogilise kosmeetika sarja innovaatiline tehnoloogia kasutab osaliselt neutraliseeritud glükoolhapet ja võrkstruktuurilisi aktiivaineid, et saavutada parimad tulemused.

Glükoolhape aktiveerib naha mikrovereringlust, kiirendab rakkude uuenemist nahas, reguleerib rasutootmist, lõhub surnud rakkude vahel olevaid tugevaid sidemeid ning eemaldab pindmised sarvestunud rakud. See aitab ahendada poore ja annab nahale ühtlasema struktuuri.

Aminohappe ühendid omavad antiseptilist ja antibiootilist toimet, aidates võidelda bakterite vastu. Need muudavad preparaadi nahasõbralikuks ja võimaldavad kasutada tugevamaid happeid, mis parandavad naha seisundit.

Hormonaalse tasakaalu normaliseerimiseks kasutatakse Renophase’i toodetes genisteiini ja diosgeniini, mis on fütoöstrogeenid ja mõjutavad testosterooni toimet rasunäärmetele vähendades rasutootmist. Lisaks omavad nad seenevastast omadust, mis aitab võidelda pärmi- ja muude seeninfektsioonidega, näiteks seborröadermatiidiga.

Tsingi kompleksi ja salitsüülhapet kasutatakse rasutootmise kontrollimiseks ja põletiku vähendamiseks. Need koostisosad aitavad hoida naha puhtana ja vähendavad vistrike teket.

Renophase’i tehnoloogia toimib süsteemselt, pakkudes professionaalset ravi nii kliinikus kui ka koduhoolduses. Protseduuride tulemused on märgatavad juba pärast esimest seanssi, kuid tavaliselt soovitatakse läbida 8-protseduuriline ravikuur koos 4 lisaprotseduuriga, et säilitada ja tugevdada naha paranemist.

Akne ennetamine

Kuigi akne ravimine on oluline, on veelgi parem selle teket ennetada. Mõned näpunäited akne ennetamiseks:

Õige Nahahooldus: Kasutage õigeid tooteid vastavalt oma nahatüübile. Vältige rasvaseid ja komedogeenseid (poore ummistavaid) tooteid. Regulaarne puhastamine ja niisutamine on võtmetähtsusega.

Korralik toitumine: Ka toitumine mängib rolli naha tervises. Sööge tasakaalustatud toitu, mis sisaldab palju vitamiine ja antioksüdante. Vältige liigset suhkrut ja kiiresti seeditavaid süsivesikuid.

Hüdratsioon: Jooge piisavalt vett, et hoida nahk niisutatuna.

Käige erialaspetsialisti juures: Kui akne on probleemiks, pöörduge dermatoloogi või kosmeetiku poole, kes oskab teile nõu anda õige ravi kohta.

Vältige stressi: Stress võib mõjutada hormonaalset tasakaalu ja akne teket. Proovige leida stressileevendamise meetodeid, nagu jooga, mediteerimine või sport.

Ärge pigistage vistrikke: Pigistamine võib halvendada põletikku ja põhjustada armide teket. Jätke see spetsialistide hooleks.

Vältige liigset päikese käes viibimist: Kuigi päike võib alguses vistrikke kuivatada, võib see pikaajaliselt naha kuivust ja põletikku põhjustada.

Korduma kippuvad küsimused

Nüüd, kui oleme käsitlenud akne põhjuseid, sümptomeid, ravi ja ennetamist, siis vaatame mõningaid korduma kippuvaid küsimusi, mis on meie klientidel tekkinud seoses selle nahaprobleemiga.

1. Kas akne on ainult noorte probleem?

Ei, akne võib mõjutada inimesi igas vanuses. Kuigi see on tavaliselt seotud puberteedi ja noorukieaga, võivad ka täiskasvanutel esineda akne probleemid.

2. Kas toitumine mõjutab aknet?

Jah, toitumisel on oluline roll naha tervises. Liigne suhkur ja kiiresti seeditavad süsivesikud võivad mõjutada hormoonide tasakaalu ja seeläbi akne teket.

3. Kas päikesepõletus aitab akne vastu?

Kuigi päikesepõletus võib alguses näha välja nagu akne kuivatusmeetod, ei ole see pikaajaline lahendus. Päikese käes viibimine võib kahjustada nahka ja põhjustada naha kuivust.

4. Kas aknet võib kodus ravida?

Mõningaid kergeid akne juhtumeid saab ravida kodustes tingimustes, kuid raskemate juhtumite puhul on soovitatav pöörduda spetsialisti poole, et saada professionaalset ravi.

5. Kui kaua läheb akne ravimiseks?

Ravi kestus sõltub akne raskusest ja valitud ravimeetoditest. Mõned inimesed võivad näha paranemist juba mõne nädalaga, samas kui teistel võib paranemine toimuda kuude või isegi aastate jooksul.

Lõppsõna

Akne võib olla keeruline ja mõnikord tüütu nahaprobleem, kuid õige lähenemisega on võimalik seda tõhusalt ravida ja ennetada. New Look Clinic pakub kvaliteetseid ja tõestatud ravimeetodeid, mis aitavad Sul taastada tervisliku ja ilusa naha. Kasutades Renophase’i innovaatilist tehnoloogiat ja professionaalset ravi, saate samm-sammult läheneda oma nahaprobleemile ja taastada oma enesekindluse.

Ärge jätke aknet tähelepanuta. Õigeaegne ravi ja akne ennetamine võivad aidata teil säilitada tervislikku ja ilusat nahka ning tõsta enesekindlust. Pöörduge meie spetsialistide poole ja astuge samm oma naha parema tuleviku suunas. Usaldage meid, ja me aitame teil saavutada soovitud tulemused.

Original Image Pärast
Modified Image Enne
Original Image Pärast
Modified Image Enne
Original Image Pärast
Modified Image Enne

Hooli oma ilust ja säilita seda
meie asjatundjate hoole all.

New Look kliinik Tegevusluba: L06320

Tutvu Broneeri aeg

Renophase tooted

Renophase Paris on kõrgklassi ravikosmetoloogia sari, mis saab oma jõu dermatoloogilistel teadusuuringutel põhinevatest teadmistest. Sarja seljataga on ühed kõrgetasemelisemad ja nõudlikumad biotehnoloogia ja molekulaarse biokeemia laborid.

Tutvu
Renophase Renophase