Ülitundlik ja kuiv nahk toob kaasa ebameeldivaid tundeid nahal, lisaks kaasneb mitteesteetiline välimus punetavate ja ketendavate laikude näol, mis võivad edasi arendeda kuperoosaks või raskematel juhtudel lausa rosaatseaks.
Kuperoosa ja rosaatsea on ülitundliku naha haigused, millele on iseloomulik punetus, kuivus ja tundlikus, lisaks eelnevatele sümptomitele on tunda nahal kipitus- ja põletustunnet.
Tundlik nahk on levinud probleem erinevatel eluetappidel. Uuringud näitavad, et vähemalt 60%-l inimestest on mingil eluperioodil nahk tundlik. Sageli areneb naha tundlikkus välja strukturaalsete muutuste tõttu – nahk muutub õhemaks, loomulik kaitsebarjäär, mis koosneb lipiididest ja loomulikest niisutajatest, ei toimi enam. Kui pealisnaha (epidermis) kaitsekiht on saanud kahjustada, saavad välisärritajad nahka sügavamale tungida. Tundlikkus on naha omapära, enamasti kaasneb naha tundlikkus kuiva nahatüübiga, kuid ka rasune ja akne-kalduvusega nahk võib olla tundlik.
Kuperoosaks nimetatakse naha seisundit, kus nahal on laienenud veresoonekesi, mis on läbi naha nähtavad punetuse ja peenikeste punaste või sinakate joontena. Normaalse naha puhul kapillaarid laienevad, kui verevool järsult suureneb, ning tõmbuvad hiljem uuesti kokku. Nõrgenenud ja õhukeste seintega kapillaaridel ei ole probleemi laienemisega, kuid nad pole piisavalt tugevad, et naasta hiljem oma tavalisse olekusse. Veresoonte seinte lõtvumise tagajärjel suureneb vereläbivus veresoontes ning järk-järgult toimub nende lainemine. Laienenud veresoone sein laseb vereplasmal kergemini tungida veresoone seina ning tekitab nendes kohtades põletikke, mis väljenduvad naha peal punaste joonte võrgustikuna ja täpikestena põskede piirkonnas, nina ümbruses, aga ka lõual. Kuperoosast annab algstaadiumis märku aeg-ajalt tekkiv spontaanne punetus kogu näol. Näonahk on õrn ja kergesti ärrituv, nägu kiheleb, kuumab ja kisub. Kuperoosa võib ilmneda pärast sisemisi või välised mõjureid, mis aeg-ajalt võib küll rahuneda, kuid ilma ravita muutub krooniliseks ja püsivaks probleemiks.
Rosaatsea on krooniline põletikuline haigus, mille otsene põhjus on teadmata. Peamiselt esineb heledanahalistel inimestel ja immuunsuse nõrgenemise korral. Tegemist on progresseeruva nahahaigusega, mis algab tavaliselt naha ülitundlikuks muutumisega (kipitus- ja põletustunne) ja areneb edasi püsivaks naha punetuseks, millel esinevad vistrikud.
Kalduvus kuperoosale on enamasti pärilik, aga on ka mitmeid teisi põhjuseid, mis tundlikku nahka, kuperoosat ja rosaatseat tekitavad või selle ägedamaks muudavad – kliima, inimese elustiil, hormonaalsed muutused ja naha tüüp. Enamasti ilmuvad need probleemid siiski vereringe häirete puhul ning naha vananedes, kui nahk hakkab oma elastsust kaotama ja muutub kuivemaks. Samuti soodustavad probleemide tekkimist ebatervislikud eluviisid nagu alkoholi pruukimine ja suitsetamine, kofeiiniga liialdamine, päevitamine, vürtsikas toit, vale nahahooldus, tugev füüsiline aktiivsus ja stress. Suur mõju on siin ka ilmastikul – tuul, päike, pakane, UV-kiirgus, sauna- ja suvekuumus ning suured temperatuurikõikumised, iseäranis järsk sooja ja külma vaheldumine, aitavad probleemi jõudsalt süvendada. Seega on kuperoosa (rosaatsea) meie kliimavööndi üks peamisi naisi kimbutavaid nahahädasid. Samuti soodustab kuperoosa teket hormoonsalvide pikaajaline kasutamine, hormonaalsed muutused ning menopaus.
Nahamurede algstaadiumis on seda kergem kontrolli alla saada, edasiarenenud haigusseisund vajab pikemat regulaarset ja süsteemaatilist ravi.
Renophase’i ravitehnoloogia
Laboratoires Renophase Paris dermakosmeetika sarja innovaatilisus seisneb selles, et koos osaliselt neutraliseeritud happega kasutatakse võrkstruktuurilisi aktiivaineid, mis annab ravimile lausa 80%-lise imendumisvõime probleeme põhjustavate teguriteni/kolleteni.
Kuivale, tundlikule, kuperoosa ja rosaatsea nähtudega nahale pakub Laboratoires Renophase välja ravi, kus peamised aktiivained, millega mõjutatakse probleeme, on 25%-line suhkruroohape (glükonalaktoon), piimasuhkru hape, genisteiin, hüaluroonhappe lähteaine ja aminoohape.
Glükonolaktoon on looduslik aine, millel on ülitugev põletikuvastane ja keratolüütiline toime probleemsele nahale, ilma, et see nahka kuivataks. Aine molekulid koosnevad mitmetest vett siduvatest hüdroksüülrühma elementidest, mis niisutavad nahka intensiivselt ning annavad püsiva niisutatud tulemuse. Koostisosade omaduseks on tõmmata veepiiskade niiskust läbi õhu ja imendada läbi naha. Samal ajal tekitab see barjääri nahal, takistades rakkudes niiskuse aurustumist. Aitab nahka pehmendada ja rahustada, kompenseerida niiskuse kadu ja taastada nahal noorusliku sära.
Genisteiin aitab tasakaalustada naha hormonaalset tasakaalu ning tugevdab veresoonte seinu ja naha aluskudet, hüaluroonhappe lähteaine annab rakkudele tagasi volüümi ja niiskuse ning aminohape toimib kui antiseptik ja antibiootikum.
Maksimaalne imendumisvõime ravimi molekulidele on saadud biotehnoloogilise erimeetodiga. Renophase’i teadlased on väljatöötanud võrkstruktuuriga molekulid, mis annavad ainele omaduse tungida ühesuunaliselt ja ühtlaselt sügavale pärisnahka, vabastades aktiivained järk-järgult ja kleepudes raku pinnale.
Aktiivaineteks kasutatakse bioloogiliselt sobivaid aineid, mis on loodusliku päritoluga.
Kui rosaatsea on olnud pikaajaline ja väga põletikuline, siis kombineerime ravi keemilist koorimisi Led valgusteraapiaga, mis aitab kiiremini põletikulist protsessi rakkudes vähendada, intentsiivsemalt aktiivaineid rakendada ning taastada naha mugavustunne.
Niimoodi teadlikult lähenedes on üldiselt juba peale esimest protseduuri nähtavad naha muutused. Peale neljandat protseduuri on toimunud nahaga tõsisemad muutused ning peale kaheksandat protseduuri püsivamad muutused. Soovituslik on läbida 8-st protseduurist koosnev ravikuur ja tulemuse hoidmiseks veel kinnitavalt 4-protseduuri.
Laboratoires Renophase Paris toimib süsteemselt ehk professionaalne ravi + kodune ravi.
Ei ole olemas ühte ja kiiret ravi. Usalda oma spetsialisti ja liikuge rahulikult!