Pigmentatsioon

Probleemse naha põhjused

Tule konsultatsioonile!
Kogu ravi

Iga päev puutub Sinu nahk kokku erinevate teguritega, mis võivad mõjutada tema loomulikke funktsioone ja muuta Sinu esteetilist välimust. Ebaühtlase jume, hüperpigmentatsiooni ja melasma puhul on tegemist kahjustatud rakkude kogumitega, mis on krooniline haigus. Soovitame Sul probleemi raviks ja kontrolli alla saamiseks pöörduda spetsialisti poole, kes aitab Sul leida parima lahenduse.

Tumedate laikude peamised põhjused nahal tulenevad vabadest radikaalidest (kiirgus, UV kiired, stress, saastunud õhk), aeglasest naha mikrovereringest ja hormoonidest (rasestumisvastased vahendid, hormonaalne ravi).

Nahavärvi määrab pigment ehk melaniin, mis on melanotsüüdi rakkudes toimuvate ahelreaktsioonide lõpp-produkt. Peale tootmisfaasi liiguvad melaniini struktuurilised kogumid (melanosoomid) pidevalt naha pinna poole. Melanosoomid sisenevad epidermise rakkudesse, kaitsmaks inimese organismi kahjulike tegurite (vabad radikaalid) eest. Kui nahas olevate antioksüdantide ja vabade radikaalide tase on ühtlane, siis on melaniini tootmine normaalne ning seega naha värv ühtlane ja ilus. Kui vabade radikaalide tase ületab antioksüdantide taseme, siis melanotsüütide (pigmenti tootvad rakud) talitus on üliaktiivne ning melaniini tootmine häiritud, mis on märgatav värvimuutusena vastavas piirkonnas. Liialt stimuleeritud melaniin (pigment) kuhjub rakkudesse ja paistavad välja pigmendilaikudena.

Hormoonidest tulenevaid tumedaid punakaspruunikaid ja hallikaid selgelt piirdunud laike kutsutakse melasmaks. 90% melasma juhtumitest esineb naistel, kuna naissuguhormoonid östrogeen ja progesteroon koostoimel päikesega stimuleerivad melanotsüüte tootma melaniini (pigmenti). Selle peamiseks põhjustajaks on välised hormoonid nagu rasestumisvastased tabletid, plaastrid, kerge ja ohutu hormonaalse tasakaalu häire või muu hormoonravi, mis muudavad naha päikesele tundlikumaks.

Samuti mõjutavad ka sisemised hormonaalsed muutused nagu rasedus, pre-menopaus, maksa häired, kerged munasarjade ja kilpnäärme funktsiooni häired.

Melasma tekkeks peab olema eelsoodumus ehk geneetilised mõjud (70%-l perekondlik esinemine).

Naha aeglasest mikrovereringest tulenevad pigmentatsiooni mured on peamiselt post-põletikujärgsed (aknearmid, agressiivne IPL-koorimine) juhtumid, kus aeglasest rakkude eluringist ei saa kahjustatud rakud irduda piisava kiirusega. Samuti töötavad melanotsüüdid aeglase mikrovereringega nahal erineva aktiivsusega ning seetõttu melaniin jaotub nahas ebaühtlaselt.

Kuna hüperpigmentatsiooni ja melasma probleem seisneb rakkude DNA muutuses, siis tuleb väga tõsiselt suhtuda ravisse, mis suudaks kiirendada rakkude uuenemist ja eluringi, pärssida melaniini tootmist ja samuti annaks tugeva kaitse uute vabade radikaalide eest. Kuna probleem on naha sügavkihtides, siis tuleb jälgida ravispetsialisti nõuandeid ja mitte katsetada lihtkosmeetilisi tooteid, mis mõjuvad ainult pindmistes nahakihtides. 

Renophase ravitehnoloogia

Laboratoires Renophase Paris dermakosmeetika sarja innovaatilisus seisneb selles, et koos osaliselt neutraliseeritud glükoolhappega kasutatakse võrkstruktuurilisi aktiivaineid, mis annab ravimile lausa 80%-lise imendumisvõime probleeme põhjustavate teguriteni/kolleteni.

Pigmendilaikude ja ebaühtlase jume puhul kasutatakse ravis järgmisi aktiivaineid: glükoolhape 65%, mandlihape 40%, genisteiin, arbutiin, diosgeniin, buddjela axillaris, retinool ja metüülhüdroksübensoaat.

Glükoolhape aktiveerib naha mikrovereringluse nii epidermises kui dermises, kiirendab rakkude uuenemist ja aktiveerib kahjustunud rakkude liikumist pindmistesse nahakihtidesse. Nahasõbralik hape lõhub surnud rakkude vahel oleva tugeva sideme ning eemaldab pindmised sarvestunud rakud koos kahjustunud rakkudega, andes nahale ühtlasema jume ja struktuuri.

Ravimi molekulide maksimaalne imendumisvõime on saadud biotehnoloogilise erimeetodiga. Renophase teadlased on välja töötanud võrkstruktuuriga molekulid, mis annavad ainele omaduse tungida ühesuunaliselt ja ühtlaselt sügavale pärisnahka, vabastades aktiivained järk-järgult ja kleepudes raku pinnale.

Aktiivaineteks kasutatakse bioloogiliselt sobivaid aineid, mis on loodusliku päritoluga.

Hormonaalse tasakaalu normaliseerimiseks kasutatakse toodetes genisteiini ja diosgeniini, mis on fütoöstrogeenid ja mida saadakse sojaoast, Aasia metsikust vesijamsist ja bataadist. Need on tugevad antioksüdandid ja töötavad sarnaselt meie organismi östrogeeniga, suurendavad naha kohalikku immuunsust, rikastavad rakke hapnikuga ja mõjutavad seeläbi melaniini biosünteesi.

Naha heledamaks muutmiseks kasutatakse metüülhüdroksübensoaati, buddjela axillarist ja arbutiini (glükosüleeritud hüdrokinoon), mida saadakse Aasias kasvavatest taimedest.

Niimoodi teadlikult lähenedes on üldiselt peale esimest protseduuri nähtavad naha muutused. Peale neljandat protseduuri on toimunud nahaga tõsisemad muutused ning peale kaheksandat protseduuri püsivamad muutused. Soovituslik on läbida 8-st protseduurist koosnev ravikuur ja tulemuse hoidmiseks veel kinnitavalt 4-protseduuri.
Laboratoires Renophase Paris toimib süsteemselt ehk professionaalne ravi + kodune ravi.

Peamine relv on võidelda naha pigmentatsiooni probleemide vastu antioksüdantidega – kõikide molekulide vastu, mis aitavad kaasa kudede oksüdatsiooniprotsessile ning põhjustavad naha vananemist. Antioksüdandid korjavad üles kõik vabad radikaalid, mis käituvad nagu vandaalidena nahas. Vabad radikaalid aktiveeruvad päikese käes, suitsetades, alkoholi ja suhkrut tarbides.

NB! Ei ole olemas tervislikku või ohutut päevitust. Päevitus on arm, mis tekib kehas toimunud keemilise reaktsiooni tõttu ning on naha viis ennast kaitsta kahjustavate UV kiirte eest.  

Original Image Pärast
Modified Image Enne
Original Image Pärast
Modified Image Enne
Original Image Pärast
Modified Image Enne

Hooli oma ilust ja säilita seda
meie asjatundjate hoole all.

New Look kliinik Tegevusluba: L06320

Tutvu Broneeri aeg

Renophase tooted

Renophase Paris on kõrgklassi ravikosmetoloogia sari, mis saab oma jõu dermatoloogilistel teadusuuringutel põhinevatest teadmistest. Sarja seljataga on ühed kõrgetasemelisemad ja nõudlikumad biotehnoloogia ja molekulaarse biokeemia laborid.

Tutvu
Renophase Renophase