Keemilise koorimise järgne mitme päeva pikkune ketendamine on nüüdseks ajalugu.

Tagasi

Ideaalselt särava ja pilkupüüdva naha aluseks olevaks protseduuriks on ja jääb happekoorimine ehk keemiline koorimine. Keemiline koorimine on üle kogu maailma populaarseim, suhteliselt odav ja üldiselt ohutu meetod erinevate nahaprobleemide raviks, naha värskendamiseks ning kollageeni tootmise stimuleerimiseks.

Happekoorimisi liigitatakse nende toime ja sügavuse järgi pindmisteks, keskmisteks ja sügavateks koorimisteks. Koorimise sügavus on korrelatsioonis tulemuseks olevate kliiniliste muutustega, suurimaid tulemusi pakuvad sügavkoorimised. Kuid suuremat sügavust seostatakse ka pikema paranemisajaga ja võimalike tüsistustega, seega tänapäeval tehakse sügavkoorimisi järjest vähem ning pakutakse selle asemel naharaviks ja noorendamiseks koorimisi, millele on lisatud juurde erinevaid aktiivaineid. Sellega tagatakse, et kliendil ei järgne ebameeldivat ketendamise perioodi ning ei teki ohtu, et kettude ära tõmbamisega tekitab klient endale arme.

Esteetilises meditsiinis on keemilisel koorimisel oluline roll, sest see pakub teadlikul käsitlemisel suurepäraseid tulemusi. USA plastikakirurgia seltsi liikmed teevad igal aastal rohkem kui miljon koorimisprotseduuri.  Epidermisesse ehk pindmisesse nahakihti tungivad happed aitavad mitmete nahaprobleemide puhul nagu kuperoosa, rosaatsea, hüperpigmentatsioon, melasma. Dermisesse ehk papillaarsesse pärisnahka jõudvad ained tegelevad akne, fotokahjustuste, armide ja kortsudega.

Prantsusmaalt pärit ravikosmeetika sarja Laboratoires Renophase teadlased on oma uuringutega kindlaks teinud, et happega saame küll parandada naharakkude mikrotsirkulatsiooni ehk tõhustada rakkude uuenemist ning võidelda ka vabade radikaalidega, kuid tegelikult on vaja iga probleemi lahendamiseks lisaks veel efektiivseid aktiivaineid, mis suudaksid tungida naha sügavamasse kihti, kus rakud on tegelikult mõjutatavad.

Näitena kasutab Renophase oma protseduurides juba 2003. aastal patenteeritud diosgeniini kompleksi, mis sisuliselt on fütoöstrogeen ehk taimselt saadud aine, mille keemilised omadused on nagu östrogeenil, mis tasakaalustab testosterooni taset. Selle aine kasutamine vähendab üleliigse rasu tootmist, tugevdab lõtvunud veresooni, kaitseb rakke oksüdatiivse stressi eest ja annab nahale tagasi volüümi.

Nahka kaitsev ja taastav glükonalaktoon.

Tundliku, õhukese, kuiva ja ärritunud nahaga nägu kardetakse koorida, peljates nahka sellega veelgi õhemaks ja rohkem punetama ajada. Ometi tasuks teada, et kehv või ebapiisav naha koorimine muudab selle hoopis tuhmiks, kuivaks ja õhemaks, seetõttu peaks ka tundlikku nahka koorima, et hoida see nõtke ja niisutatuna. Vastasel juhul toimub naha pindmises kihis surnud rakkude kihistumine ja sügavamas kihis vajumine ning koos kahjulike vabade radikaalide tegevusega kiireneb vananemismärkide ilmnemine.

Nende protsesside vastu võitlemiseks on Renophase’l nii tundlikule kui ka kõikidele teistele nahatüüpidele pakkuda ideaalne koorimine glükonalaktoonhappega (polühüdroksühape PHA), mis on saadud looduslikust allikast suhkruroost ning mis ei tekita ketendust ega ärritus- ega põletustunnet. Sellel on ülitugev põletikuvastane ja niisutav toime ning see on aktiivne antioksüdant, mis kaitseb nahka enneaegse vananemise eest, neutraliseerib vabu radikaale ja annab nahale vastupidavuse välismõjudele. Samuti tugevdab see kapillaare ning nahaalust kudet läbi kollageeni ja elastiini tootmise tõhustamise, vähendades sellega punetust nahal.

Tule tasuta konsultatsioonile!

Kirjutage lühidalt oma probleemist ja võtame teiega peatselt ühendust!