Kuidas hoolitseda õrna ja tundliku naha eest? 

Tagasi

Peaaegu kõik meist on tundnud, kuidas külm tuul ja temperatuuri kõikumine muudab naha tundlikumaks ning teinekord peeglisse vaadates avastad, et näonahk on punetav, tundlik ja sügelev. Paljudele on aga see kahjuks igapäevane naha seisund, mille korral on loobutud sobilike hooldusvahendite  ja – rutiinide leidmisest. Kõige tugevamalt mõjutab nahahoolduse unarusse jätmine just õhukese ja tundliku näonahaga inimesi, tekitades väga lühikese ajaga kuperoosat, mis võib edasi arendeda rosaatseaks.

Enamasti tekib kuiv nahk nahapinda katva loomuliku kaitsvate lipiidide kihi kadumisest. Kuiv ja tundlik nahk võib olla põhjustatud veepuudusest, ilmastikust, kliimaseadmest või keskküttest tingitud madalast õhuniiskusest. See võib ilmneda ka vananemisprotsessi tulemusena või reaktsioonina teatud ravimitele. Kindlasti tuleks üle vaadata ka kodune näohooldusrutiin ja tooted, et need ei sisaldaks kuivatavaid ja agressiivseid aktiivaineid ning sisaldaksid piisavalt niisutavaid, rahustavaid ja taastavaid komponente. Õrna ja tundliku naha hooldamisel on kõige olulisem kasutada just Sinu näonahale sobilikke ja taastavaid tooteid ning ära jäta vahele ühtegi hooldusetappi – puhastus, koorimine, niisutamine/taastamine, kaitse!

Puhastamine.  Kuiva nahatüübi puhul on oluline, et puhastusvahend oleks õrn, kuna karm puhastusvahend võib põhjustada kahjustatud nahabarjääril tundlikust ja punetust. Kerged koorivad aktiivained aitavad surnud naharakkudel kergemini irduda kestendusena, stimuleerides uute naharakkude teket. Samuti tänu korralikule näonaha puhastusele suureneb järgnevate aktiivainete imendumine. Iga puhastus lõpped alati näovee-tooniku kasutusega. Näovesi aitab taastada naha pH-taset ning annab mõnusa esmase niisutuse.

Koorimine.  Kuiva ja tundliku näonaha korral on soovituslik regulaarselt nahka koorida kergete ja niisutavate hapetega, mis aitavad muuta nahk järk-järgult tugevamaks ja vastupanuvõimelisemaks välistele mõjutustele. Samuti omavad happed põletikku vähendavat, ainevahetust kiirendavat ja rasunäärmetööd reguleerivat toimet.

Niisutamine.  Kuiva ja tundliku näonaha hoolduses on niisutus  väga olulisel kohal, eriti külmal ajal.   Külma korral on oluline kaitsta nahka ning taastada selle loomulik kaitsebarjäär. See on võimalik tänu erinevate toitvate koostisosadega seerumitele, mis tungivad kiiresti ja sügavale nahka, et taaselustada, niisutada, kirgastada, parandada naha kvaliteeti ning ennetada peenikeste kortsude tekkimist.

Kaitsmine.  Näokreemid aitavad vältida naha niiskuse kadu ja taastada naha loomulikku hüdrolipiidkihti, stimuleerides koos seerumiga rakkude uuenemist ning kaitsevad nahka kahjulike keskkonnamõjude eest. Tundliku ja punetava näonaha korral on ülioluline päikesekaitse. Kuigi meile võib tunduda, et päevitunud nahk näeb vähem punetav ja ilusam välja, siis tegelikult UV-kiirgus soodustab tundlikuse, ärrituse ja punetuse teket.

Kui Sind vaevab tundlik, punetav ja ärritunud nahk, siis ära oota, et olukord iseenesest laheneks! See üldiselt kahjuks ainult süveneb.

Tule tasuta konsultatsioonile!

Kirjutage lühidalt oma probleemist ja võtame teiega peatselt ühendust!