Maskne

Hind al. 75€

Tagasi

Viimasel ajal on väga aktuaalseks muutunud tundliku näonaha teema. See ei ole kokkusattumus, et just maski kandmise perioodil on selle murega kokku puutunud paljud inimesed, kes ei ole kunagi pidanud tegelema nahaprobleemidega. Maski kandmisest on tingitud paljud mured nagu näonaha tundlikus, punetus, kipitus, ärritus, põletik ning kihelustunne. Maski kandmisest ei saa paljud ameti tõttu loobuda, kuid korrektne maski kasutamine ning näonaha eest hoolitsemine leevendab nii mõnelgi mured.

Meditsiiniliste maskide tootmisel kasutatakse tihti sulatatuid plastikmaterjale ja metalli ning paljusid maske leotatakse formaldehüüdi (säilitusaine) lahuses, millel on tugev allergiline toime. Just need ained on peamised murede tekitajad. Üksikute maski kandmise kordade korral ei teki üldiselt mingisuguseid kõrvalmõjusid, kuid kui maski kantakse pikka aega iga päev, hakkab nahk üsna kiiresti enda arvamust avaldama. Pidev kokkupuude maskiga ja väljahingatava õhu niiskus on soodne keskkond nahapinnal olevatele bakterite kasvule. Suured temperatuuri kõikumised ja maski hõõrdumine nahaga soodustab mikrohaavakeste teket nahal, mis omakorda annab bakteritel võimaluse ennast sügavale nahapooridesse sisse seada, tekitades põletikku ning vistrikke.

Punetus, erosioon ehk marrastused, põletik ning ebamugavustunne ei pruugi tekitada aknet. Tihti võib mure allikaks olla hoopis kontaktdermatiit (dermatitis contacta). Dermatiit tähendab nahapõletikku, mis on tingitud kehaväliste faktorite otsest toimest nahale. Naistel ja meestel on naha tundlikkus ärritajate suhtes ühesugune, kuid naistel on kontaktdermatiidi esinemissagedus suurem, sest nad puutuvad potentsiaalsete ärritajatega rohkem kokku (kodutööd, kosmeetika jms).

Eristatakse lihtsat ja allergilist kontaktdermatiiti. Lihtsa kontaktdermatiidi korral tekib põletik otseselt ärritajaga kokkupuutunud nahal. Allergilise kontaktdermatiidi korral tekivad organismis antikehad ehk vastuained ärritavale ainele, mis avaldub nahalööbe, sügeluse, punetuse ning põletiku näol. Kontaktdermatiit võib muutuda ka krooniliseks, mis tõttu on oluline sellega esimesel võimalusel tegeleda. Oluline on välja selgitada eelnev kokkupuude keemiliste ainetega ning vaadelda hoolikalt nahamuutusi/kahjustusi. Algava kontaktdermatiidi esimeseks ravi sammuks on leida ärritaja ning võimalusel loobuda reaktsiooni tekitavast ainest. Pärast põletiku ja ärrituse taandumist on oluline taastada naha elastsus ja veesisalduse tasakaal, kasutades kõrge niisutusfaktori ja rasvasisaldusega kreeme.

Allergilise kontaktdermatiidi puhul on peamiseks raviks antihistamiinsed ravimid ning tekkinud ülitundlikkus võib jääda püsima aastateks või kogu eluks, st inimene peaks vältima kokkupuudet varem allergiat põhjustanud ainetega.

Naha terviklikkuse taastamiseks on vaja üheaegselt niisutust, naha ülesehitamist ja kaitset vabade radikaalide tekitatud kahju eest. Naha ülesehitamisel on suureks abiliseks fütoöstrogeen, looduslikust allikast saadud östrogeen, mis aitab naharakkudel luua volüümi sügaval nahakihtides, parandades naha elastsust. Kõrge taimse östrogeeni (soja-fütoöstrogeeni – genisteiin) sisaldusega seerum Serum H+ Regenerant on sellel ajal vaieldamatult parim.

Tõeline abimees haavade paranemisel, armide taastumisel ja naharakkude uuenemisel on Rapair L kreem, mis sisaldab madecassoside. Madecassoside on võimas antioksüdant, blokeerib ärrituste protsessi, rahustab ja suurendab naha loomulikku võimet end ise parandada. Samuti on olulisel kohal taastada naha loomulik kaitsevõime ja vastupanuvõimet välisele stressile. Laboratoires Renophase on loonud Skinbiotic kreemi. Siidise tekstuuriga kreem sisaldab väga konsentreeritud probiotikume, mis aitavad tugevasti vähendada ärritust/tundlikust nahal (ekseem, kuperoosa, rosaatsea), taastada õrna naha tasakaalu ja mikrofloora, andes mugava niisutatuse. Järgides igapäevast nahahooldust taanduvad ja paranevad nahakahjustused tavaliselt mõne nädala jooksul. Dermatiidi kordumise ennetamisel on oluline vältida kokkupuudet varem dermatiiti põhjustanud ainetega ning hoolitseda naha terviklikkuse eest.

💥 LED-valgusteraapia on kindel abimees punetuse ja ärrituse leevendamisel. Valgusteraapia on üle kümne aasta praktiseeritud tehnika – valgus ehk footonite neeldumine parandab ja stimuleerib raku ainevahetuse loomulikku protsessi. NASA on tõestanud, et kokkupuude valgusallikatega stimuleerib rakkude ainevahetust inimestel. LED-valgusteraapia stimuleerib rakkude ainevahetust, kiirendab rakkude uuenemist ja paranemist, tõstab nahas antioksüdantide taset, vähendab punetust ja põletikku ning intensiivistub kollageeni süntees, seda kõike rakke põletamata ja kahjustamata.

Tule tasuta konsultatsioonile!

Kirjutage lühidalt oma probleemist ja võtame teiega peatselt ühendust!