Miks valida just happekoorimine?

Tagasi

Naha tervis sõltub mitmetest teguritest. Üks olulisemaid on õige nahahooldus. Olgugi, et nahk on meie suurim (kaitse)organ, ei suuda ta jääda tugevaks ja vitaalseks, kui me ei hoolitse tema eest.

Miks eelistada happekoorimist? Inimese jaoks, kes ei ole varem selle teemaga kokku puutunud, võib happe kandmine nahale tunduda vägagi hirmutav, kuid see on kosmeetilise ja raviprotseduuri aluseks. Happekoorimine ehk keemiline koorimine on üks vanimaid iluprotseduure maailmas. Looduslikku hapet kasutati naha noorendamiseks ja pehmendamiseks juba antiikses Egiptuses ja Kreekas, kus koorimiseks kasutati näiteks viinamarjade (viinhape) pressimisest saadavat massi.

Et see jutuke liiga pikaks ja tüütuks ei veniks, proovin teile võimalikult lühidalt selgitada happekoorimise imelist mõju.
Meie naha pinda katab mikroskoopiliselt õhuke kaitsekile, mis on tuntud kui happemantel või ka hüdrolipiidkiht ning see koosneb sarvestumisprotsessi jääkidest: rakkudest, lipiididest, vabadest aminohapetest, higist ja rasust. Kaasaegsed mõõtmised tõestavad, et naha keskmine pH-tase on 5.5.– seega on inimese terve naha pealispind alati kergelt happeline.

Kuna probleemse naha pH on kergelt aluseline (kõrge pH) ning kahjuks ka vananedes naha pH tõuseb, on meil vaja tooteid või hooldust, mis tagaks nahale happelisema ehk madalama pH keskkonna. Madalam pH piirab bakterite vohamist ning vähendab akne, allergia ja mitmeid teisi naha probleeme. Seega on pH-tase naha toime protsessides väga olulisel kohal ja mille tasakaalustamiseks tulebki appi just see sama ja ainus happekoorimine.

Happekoorimine eemaldab kontrollitud sügavusega kahjustunud nahakihid ja stimuleerib uute, tervemate rakkude paljunemist ning vett siduvate ainete tootmist nahas. Neutraliseeritud happe peamiseks ülesandeks on ergastada naharakkude tööd (kiirendada ainevahetust ja vereringlust), sellega kiirendatakse kollageen- ja elastiinkiudude tootmist ning taastatakse rakkude omavaheline infovahetus. Kollageeni remodelleerimine on peamine põhjus, miks keemilised koorimised on võimelised tasandama kortse. Genistein aitab hoida hormonaalset tasakaalu ning tsingi kompleks omab rasu pärssivat toimet. Seega on happekoorimine üks ohutumatest ja mõjusamatest vahenditest võitluses akne ja naha vananemise vastu. Siinkohal toon ka esile, et Laboratoires Renophase Paris poolt patenteeritud unikaalne glükoolhappekompleks erineb oluliselt teistest turulolevatest hapetest. Ravis kasutatav lahus on neutraliseeritud aminohapetega, mis võimaldab seda protseduuri kasutada erinevate nahatüüpide puhul. Toodete antioksüdantsed omadused on nii kõrged, et mõjuvad rakutasemel – glükoolhape tagab fütohormoonidele maksimaalse läbivusvõime naha sügavatesse kihtidesse, millega loob väga soodsad tingimused naharakkude mõjutamiseks ja nahamurede raviks.

Tegemist on küll väga turvalise protseduuriga, kuid siiski tuleb veenduda, et protseduuri teostaks professionaalne kosmeetik, kes omab vastavat väljaõpet ning töötab ametlikus ilukliinikus või ilusalongis.

Tule tasuta konsultatsioonile!

Kirjutage lühidalt oma probleemist ja võtame teiega peatselt ühendust!