Rasedusaegsed nahaprobleemid

Hind al. 65€

Tagasi

Rasedus on imeline aeg iga naise elus. Periood, mil positiivne seisund ning endaga rahulolu on eriti olulisel kohal. Kui ema tunneb ennast hästi, siis on ka kõhubeebil hea olla. On väga kurb kui laiad poorid, vistrikud, ketendavad laigud, laienenud veresooned ja pigmendilaigud rikuvad seda erilist aega.

Raseduse ajal muutub märkimisväärselt  hormonaalne tasakaal organismis, milleta ei olekski rasedus võimalik. Raseduse esimesel trimestril suureneb östrogeeni, progesterooni ning androgeenide tase organismis. Suurenenud androgeenide (peamiselt testosterooni) tase mõjutab rasunäärmete laienemist ja rasu tootmist. Naha pinnal väljendub see tihti “õlise” kihina, millele lisaks võib olla muutusi jumes, näiteks sinakad silmaalused ning tumedamad alad nina ümbruses ja põskedel. Suurenenud veremahu, rasunäärmete töö ja veepeetumise tõttu võivad mõned naised tajuda „pregnancy glow/rasedusaegse sära“ efekti, kuid uuringud on näidanud, et lausa 42% naistest kannatavad hoopis rasedusaegse akne käes.

RASEDUSAEGNE AKNE

Probleemse naha peamised põhjused on liigne rasueritus, rasunäärmete sarvestumise häired, aeglustunud mikrovereringe ja bakterid. Kui naha mikrovereringe on aeglane, siis aeglustub ka surnud naharakkude irdumine ning toimub nende kuhjumine ehk liig sarvestumine, mille tulemusel on rasu pääs nahale takistatud. Kui rasu ei pääse naha pinnale, koguneb liigne rasu karvanääpsu ning võib põhjustada seinte lõhenemiseni, millest tekib soodne keskkond bakterite elupaigaks ning põletikukolde tekkimisele. probleemne nahk vajab seetõttu regulaarset hooldust koorimise näol. Varajane ravi happekoorimiste näol hoiab ära akne süvenemise ja põletikujärgsete armide teket. Raseduse ajal on täiesti ohutu kasutada kergemaid happeid nagu glükonalaktoon ja mandel hapet ning C-vitamiini sisaldavadi seerumeid, mis aktiveerivad rakkude uuenemist.

Kodune hooldus: Gel Nettoyant, Newskin Loiton, Renewpure Emulsion, Source C Serum.

LAIENENUD VERESOONED, KUPEROOSA

Raseduse ajal suureneb vere üldmaht 1-1,5 l võrra. Suurenenud veremahu ja progesterooni lihaste ja veresoonteseinte lõdvestava toime tõttu võivad esineda kapilaaride laiendeid näol. Hoidmaks ära tulevikus kuperoosa probleemi, on soovitatav alustada ravi võimalikult vara. Selle jaoks on hea kasutada naha vastupanuvõimet suurendavaid ja veresooni tugevdavaid tooteid.

Kodune hooldus: Lait Nettoyant, Newskin Lotion, Creme Hydra+, Serum H+ Regenerant

PIGMENDILAIGUD

Suurenenud progesterooni ja östrogeeni tase organismis muudab melaniini tootmise aktiivsemaks, mis tõttu on raseduse ajal suurenenud oht pigmendilaikude – melasma tekkeks. Raseduse ajal on ohutu kasutada nahka helendavaid seerumeid ja kreeme, mis sisaldavad arbutiini (pärsib melaniini sünteesi 39% võrra), metüülhüdroksübensoaati, buddjela axillarist, mida saadakse Aasias kasvavatest taimedes.

Kodune hooldus:  Emulsion Nettoyant, Newskin Lotion, Creme Hydra+, Serum Source C.

KUIVUS

Mitte vähem oluline koorimisest ja naha puhastusest on ka naha niisutamine. Raseduse ajal võib muutuv hormoontasakaal põhjustada naha kuivust ja elastsuse kadu, kuna suurem osa organismi kollageen ja elastiinkiudude varu suunatakse eelkõige kõhu kudede venivuse loomisele. Selline olukord võib põhjustada näonaha kuivust, ketendust, kiskumistunnet ja ärritust. Kuiv nahk võib põhjustada nahale mikrolõhesid ja -rebendeid, mis võivad progresseeruda ekseemiks või põletikuks ning jätta jäljed armide näol. Peale hormonaalse  tasakaalumuutuste mõjutab naha niiskustasakaalu ka tarbiva vedeliku hulk, liigne näonaha pesemine, rasedusaegne stress ja toitumine.

Kodune hooldus: Lait Nettoyant, Newskin Lotion, Creme L, Serum Renosource

RAVI

Kõik eelnimetatud mured on lahendatavad regulaarse happekoorimise ning sobiliku koduse hoolduse abil. Raseduse ajal on täiesti ohutu kasutada kergemaid happeid nagu glükonalaktoon (suhkruroohape) ja mandelhape ning C-vitamiini seerumeid.

Raseduse ajal peab hoiduma retinooli, A-vitamiini derivaatidest, salitsülaatidest, salitsüül happest (tuntud ka kui beeta-hüdroksühape), kuna need omavad teratogeenset mõju.

Palju küsimusi tekitab ka glükoolhappega toodete kasutamine. Uuringud on näidanud, et tooted milles glükoolhappe sisaldus jääb vahemikku 10-15% on täiesti ohutud kasutamiseks nii raseduse kui ka imetamise ajal. Glükoolhappe eesmärk on eemaldada surnud naharakke näonaha pinnalt ning ergutada mikrovereringe ning ainevahetuse toimimist rakkudes, kuid ei mõjuta organismi vereringet üldiselt. Glükoolhappega tugevaid koorimisi on siiski soovitav vältida, sest naha tundlikkus on rasedusega muutunud ja võib olla oht pigmendilaikude tekkeks. Protseduuride osas tuleks alati pidada nõu teadliku spetsialistiga, kes oskab soovitada õigeid ja ohutuid tooteid ning protseduure.

Tule tasuta konsultatsioonile!

Kirjutage lühidalt oma probleemist ja võtame teiega peatselt ühendust!