Botuliintoksiini süstid on maailmas kõige enam teostatav esteetilise kirurgia protseduur.
Tegemist on puhastatud loodusliku valguga. Väikestes kogustes kasutatuna lõdvestab ta üliaktiivseid lihaseid, mis põhjustavad kortsude tekkimist. Põhiliseks botuliintoksiini kasutamise näidustuseks esteetilises meditsiinis on näo ülemine kolmandik – püstkortsud kulmude vahel, horisontaalkortsud laubal, kanavarbad silmanurkades. Botuliintoksiin toimib täpselt selles lihases, kuhu seda on süstitud. Praegu kasutatakse preparaate, mis korrektse doosiga õigesse kohta süstituna pärsivad lihast ja tasandavad kortsu. Kõrge professionaalsusega arst suudab teha seda protseduuri nii täpselt, et Te ei kaota oma näo ilmekust, küll aga paraneb oluliselt näo nooruslikkus. Üha enam kasutatakse botuliintoksiini süste lisaks anti-aging probleemidele ka peavalude (migreeni) ja liighigistamise vastu.
Botuliintoksiini süstide ohutus on tingitud veel sellest, et iluravis kasutatakse selle aine äärmiselt madalat kontsentratsiooni. Seepärast suudab see organismis mõjutada vaid neid lihaseid, millesse seda süstiti.
Botuliintoksiini võib kasutada koos teiste protseduuridega (täitesüstid, fotonoorendus, keemiline koorimine). Kõige sobivam aeg botuliinitoksiini protseduuridega alustamiseks on 30-ndates eluaastates, mil näolihased on heas toonuses. Protseduur on kiire (vältab ca 20 min.) ja süstid on peaaegu valutud. Tulemust näeb 2-7 päeva pärast ning toime püsib 4-6 kuud.
Protseduuri järgselt:
- võib esineda lühiajaline peavalu, süstekohas võib esineda turse, punetus või väikesed verevalumid, mis kaovad paari päeva jooksul;
- võib esineda lähedal asuvate lihaste lühiajalist lõtvust, mis möödub mõne päeva jooksul.
Ei soovitata rasedatele ja imetavatele naistele. Enne protseduuri konsulteerige põhjalikult oma või meie meditsiinispetsialistiga.
Botuliintoksiin on saanud müügiloa Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriikides, sh ka Eestis.