Noorte hooldus (kuni 18. a.)

Hind al 70€

Kogu ravi

Probleemse naha peamised põhjused on liigne rasueritus, rasunäärmete sarvestumise häired, aeglane naha mikrovereringe, hormonaalsed nihked ja bakterid.

Rasunäärmete ülesanne on organismis rasu tootmine. Kui rasunäärmete töö on aeglane, siis looduse poolt naha niisutamiseks ja kaitseks mõeldud rasu ei jõua piisavalt kiiresti naha pinnale ja hakkab kogunema hoopis karvanääpsu sisse, kus segunedes surnud rakkudega tekitab see umbes poore ehk komedoone. Kui rasu koguneb järjepidevalt karvanääpsu ja aknet tekitavate bakterite vohamine suureneb, siis karvanääpsu seinad rebenevad ning tekivad põletikke, mis satuvad ümbritsevatesse kudedesse ning mille tulemusel toimuvad sidekoelised muutused, mis väljenduvad naha peal punaste punnikeste või mädapeadena ja võivad lõpptulemusena tekitada aknearme.

Rasu tootmist reguleerivad meessuguhormoonid (peamiselt testosteroon), mille tase hakkab tõusma puberteedieas. Selle toimel rasunäärmed suurenevad ja hakkavad tootma rohkem rasu. Enamusel inimestel ei ole hormoonide tase normist kõrgem, kuid arvatakse, et teatud nahatüüpide tundlikkus neile on suurem.

Kui naha mikrovereringe on aeglane, siis surnud rakkude irdumine samuti aeglustub ning toimub nende kuhjumine ehk liigne sarvestumine, mille tulemusel rasunäärmed kitsenevad ja rasu pääs nahale on taas takistatud.

Noortehooldus, mis on mõeldud kuni 18. aastastele noortele, kel on vaja naha puhastust eelkõige ummistunud pooridest ehk komedoonidest, miiliumitest ja kellel ei ole tõsist akne probleemi.

Kui noorel nahal on lisaks rasuummistustele ka põletikulisi vistrikke ja tegu on juba akne probleemiga, on otstarbekas esmalt teha Renophase Paris näohooldus või Renophase Paris mitmest näohooldusest koosnev kuur, mis annab parema ja pikemaajalisema tulemuse kui üksik näohooldus.

Renophase Paris näohooldus on noorele inimesele vähem valus taluda, olles sealjuures väga tõhus ning leevendav põletikulisele vistrikulisele nahale. Mõne nädala või kuu pärast, kui suuremad põletikud taandunud, on hea teha peale mehaanilist näopuhastust. Viimane eemaldab nahalt täielikult veel viimased ummistunud poorid ja nahk saab puhtaks. Edaspidi võib mehaanilist puhastust teha vastavalt vajadusele, kui naha poorid on jällegi ummistunud, aga mitte tihedamini kui kord kuus, see tagab puhtamad nahapoorid ja püsivalt värske ning klaari jume.

Puhastav näohooldus noortele sarnaneb mehaanilise puhastuse näohooldusega. Puhastava näohoolduse käigus puhastatakse näopiimaga ja -toonikuga päevasest mustusest, kooritakse näonahale vastava koorimiskreemiga. Seejärel kannab ravispetsialist nahale kuumad rätikud, et nahapoorid avaneksid ja rasu pooridest eemaldamine oleks hõlpsam, mille järel teostatakse mehaaniline puhastus klassikalisi võtteid kasutades ehk poorilusika ja steriilse sidemega.

Pärast puhastust nahk desinfitseeritakse, kantakse näole meeldivalt rahustav, pooreahendav mask. 10-15 minuti möödudes peale maski eemaldamist kantsakse peale näokreem. Nahapoorid on puhtad, nahk värske ja klaar.

Tule tasuta konsultatsioonile!

Kirjutage lühidalt oma probleemist ja võtame teiega peatselt ühendust!